دیدار رئیس جمهوری با خانواده امیر سرلشگر شهید ستاری و جانباز شهاب الدین بصام تبار

۱۳۹۳/۱۰/۲۴     |       rouhani.ir     |     در جمع خانواده ایثارگران

دیدار رئیس جمهوری با خانواده امیر سرلشگر شهید ستاری و جانباز شهاب الدین بصام تبار

در دیدار با خانواده امیر سرلشگر شهید ستاری انجام شد؛
تجلیل رییس جمهوری از رشادت ها و فداکاری های سرلشگر شهید ستاری / شهید ستاری در زمینه خودكفایی نیروی هوایی تلاش و خدمات كم نظیری انجام داد

رییس جمهوری در ادامه دیدارهای مستمر خود با خانواده معظم شهدا، شامگاه چهارشنبه در منزل امیر سرلشگر شهید منصور ستاری حاضر شد و در فضایی صمیمی و معنوی به گفتگو با خانواده این شهید گرانقدر پرداخت.

حجت الاسلام و المسلمین دکتر حسن روحانی با بیان اینكه شهید ستاری از جمله شخصیت های كم نظیر در كل نیروهای مسلح بود، گفت: این شهید بزرگوار یكی از نخبگان كشور بود كه با داشتن تحصیلات نظامی و اكادمیك از لحاظ اطلاعات نظامی كاملا به روز بود.

دكتر روحانی با تاكید بر اینكه شهید ستاری در زمینه خودكفایی نیروی هوایی تلاش و خدمات كم نظیری انجام داد، اظهارداشت:شهید ستاری پیوسته با این تاکید که ما خودمان می توانیم بسازیم، همیشه از طرحهای خودكفایی حمایت می كرد.

رییس جمهوری با بیان اینكه همه پرسنل نیروهای مسلح شهید ستاری را به عنوان فردی باسواد، نخبه و به روز می شناختند، گفت: شهید ستاری در دوران دفاع مقدس و بعد از جنگ همیشه در حال فعالیت و تلاش بود و همه ایشان را به عنوان فردی فوق العاده پركار می شناختند.

دكتر روحانی با اشاره به عملیات غرور آفرین والفجر ۸ ادامه داد: كار پدافند هوایی در این عملیات در تاریخ جنگ در كشور بسیار بی سابقه و عظیم بود و توانستیم در عرض چند هفته ۷۳ فروند هواپیمای دشمن را نابود كنیم.

رییس جمهوری تاكید كرد: شهید ستاری و شهید بابایی در راس این عملیات بودند و این كار بسیار عظیمی كه انجام گرفت در اثر توانمندی، هنر، تلاش و برنامه ریزی این عزیزان بود.

دكتر روحانی، استعداد فوق العاده، فداكاری، عطوفت و مهربانی را از دیگر ویژگیهای این شهید بزرگوار برشمرد و گفت: شهید ستاری نسبت به همه پرسنل نظامی عطوفت و مهربانی داشت و همه را به عنوان خانواده خود می دید.

رییس جمهوری با اشاره به سانحه هوایی نیمه دی ماه سال ۱۳۷۳ گفت: عزیزان و امیران ارتش كه در این حادثه به شهادت رسیدند از شخصیت های كم نظیر جنگ و انقلاب بودند.

دکتر روحانی در پایان خطاب به خانواده این شهید بزرگوار گفت: همه فرزندان و اعضای خانواده شهید ستاری دارای تحصیلات بالا، فرهیخته و با استعداد هستند و حضور دكتر سورنا ستاری در جلسات هیات دولت همیشه یاد این شهید بزرگوار را برای ما زنده نگه می دارد.

در این دیدار كه حجت الاسلام والمسلمین شهیدی معاون رییس جمهور در امور ایثارگران و رییس بنیاد شهید و حسین فریدون دستیار ارشد رییس جمهور نیز حضور داشتند،لوح تقدیری از سوی دكتر روحانی به خانواده این شهید تقدیم شد.

شهید منصور ستاری در نیمه دیماه سال ۱۳۷۳ در فرودگاه شهید بهشتی اصفهان در سانحه هوایی به همراه چند تن از مسئولان نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران به درجه رفیع شهادت نائل آمد.

 

رییس جمهوری در دیدار جانباز شهاب الدین بصام تبار:
عظمت و عزت کشور به خاطر مقاومت و فداكاری ایثارگران دوران دفاع مقدس است

رییس جمهور بصورت سرزده در منزل جانباز ۷۰ درصد سید شهاب الدین بصّام تبار حضور یافت و ضمن دلجویی از وی از ایثار و فداكاری این جانباز سرافراز و خانواده وی تجلیل كرد.

حجت الاسلام والمسلمین دكتر حسن روحانی در این دیدار كه در فضایی بسیار صمیمی و دوستانه برگزار شد، فداكاری و ایثار جانبازان را اقدامی بسیار بزرگ و ارزشمند توصیف كرد و اظهار داشت: خدمت به ایثارگران و جانبازان و خانواده آنان را برای خود افتخار می دانیم چرا كه شما در راه رضای خدا و برای دفاع از كشور و مردم هستی و جان خود را در راه انقلاب و اسلام در طبق اخلاص قرار دادید.
دكتر روحانی خاطر نشان كرد : امروز اگر در دنیا از عظمت و عزت برخوردار هستیم به خاطر ایثار فداكاری، ایستادگی و مقاومت همه كسانی است كه در صحنه و دوران دفاع مقدس حضور داشتند.
رییس جمهوری تصریح كرد: اگر در آن دوران در برابر دشمن سر خم كرده و ایستادگی انجام نمی شد امروز چیزی از انقلاب و كشور باقی نمانده بود لذا همه داشته هایمان در سایه دفاع مقدس است.
دكتر روحانی همچنین ایثار و فداكاری همسران جانبازان را اقدامی به مراتب ارزشمند تر و قابل تجلیل دانست و خطاب به همسر این جانباز سرافراز اظهار داشت: اینكه داوطلبانه به صحنه ایثار و فداكاری قدم گذاشته و راه خدمت به یك جانباز را انتخاب كرده اید بی تردید ازجایگاه بسیار بالا و ارزشمندی برخوردار هستید و بدون شك در اجر ایثارگران سهیم می باشید.
در این دیدار صمیمی دختر جانباز بصام تبار ،یكی از آثار و تابلو های هنری خود را به رییس جمهور اهداء كرد.
در این دیدار كه حجت الاسلام والمسلمین شهیدی معاون رییس جمهور در امور ایثارگران و رییس بنیاد شهید و حسین فریدون دستیار ارشد رییس جمهور نیز حضور داشتند، لوح تقدیری از سوی دكتر روحانی به خانواده این جانباز تقدیم شد.
سیدشهاب الدین بسطام تبار در سن ۲۱ سالگی و در عملیات والفجر ۸ در منطقه جزیره ام الرصاص به درجه رفیع جانبازی نائل آمد.

نظرات شما ارسال پیغام جدید


هیچ پیغامی ارسال نشده است.

جستجو

پر بیننده ترین ها