پیکر والده رئیس جمهوری به خاک سپرده شد

۱۳۹۴/۰۱/۰۲     |       rouhani.ir     |     سرخه

پیکر والده رئیس جمهوری به خاک سپرده شد

پیکره والده رییس‌ جمهوری کشورمان در کنار مزار پدر مرحوم ایشان به خاک سپرده شد.

مراسم تشییع پیکر بانو سکینه پیوندی مادر روحانی با حضور رییس جمهور، شماری از اعضای کابینه و مسوولان ارشد کشور و با حضور جمع کثیری از اقشار مختلف مردم استان سمنان انجام شد.

در این مراسم علاوه بر رییس جمهوری و نماینده مقام معظم رهبری، شخصیت‌های از جمله اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهور، محمد نهاوندیان رئیس دفتر رئیس جمهور، محمدباقر نوبخت معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی، محمد شریعتمداری معاون اجرائی رئیس جمهور، رحمانی فضلی وزیر کشور، زنگنه وزیر نفت، سیدحسن هاشمی وزیر بهداشت، علی ربیعی وزیر کار، چیت‌چیان وزیر نیرو، سلطانی‌فر رییس سازمان میراث فرهنگی، حجت الاسلام والمسلمین شهیدی رئیس بنیاد شهید، مرتضی بانک معاون کل نهاد ریاست جمهوری، هاشمی رییس سازمان بهزیستی کشور، نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه سمنان، استاندار سمنان و... حضور داشتند.

این آیین از درب منزل پدری رییس جمهور و بانو سکینه پیوندی مادر روحانی آغاز شد.

رییس جمهوری صبح امروز به منظور حضور در مراسم تشییع و تدفین مرحومه پیوندی مادر بزرگوارش وارد زادگاهش شهرستان سرخه شد.

همچنین جمع زیادی از اهالی شهرستان سرخه و مردم دیگر شهرستان‌های سمنان از ساعاتی پیش در مقابل منزل پدری روحانی اجتماع کرده‌اند تا با شرکت در مراسم تدفین و تشییع با رییس‌ جمهوری همدردی کرده باشند.


پیکر والده رئیس جمهوری به خاک سپرده شد

پیکره والده رییس‌ جمهوری کشورمان در کنار مزار پدر مرحوم ایشان، در وادی السلام شهر سرخه به خاک سپرده شد.

علاوه بر حضور تعداد زیادی از مقامات، جمع کثیری از مردم نیز در آیین خاکسپاری مرحومه سکینه پیوندی حضور دارند.

حین مراسم تدفین یکی از مداحان اهل بیت ضمن روضه‌خوانی به قرائت زیارت عاشورا نیز پرداخت.

پیش از این نماز میت به امامت آیت‌الله محمد شاهچراغی امام جمعه سمنان و نماینده ولی فقیه در استان و با حضور رییس‌ جمهوری، دستیار ویژه‌ رییس‌ جمهوری، معاون اول، رییس دفتر رییس‌ جمهوری و جمعی از مقامات و خیل عظیم مردم بر پیکر مرحومه سکینه پیوندی اقامه شد.


دکتر روحانی در مراسم تدفین والده بزرگوارش:
تا از نعمت پدر و مادر بهره‌مند هستید، قدر آنان را بدانید

رییس جمهوری در مراسم تدفین والده بزرگوارش ضمن تشکر از همه شرکت‌کنندگان در این مراسم، گفت: از همه مردم بویژه جوانان عزیز کشورمان خواهش می‌کنم، تا زمانی که از نعمت پدر و مادر بهره‌مند هستند، قدر آنان را بدانند.

حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی روز یکشنبه در آیین خاکسپاری والده بزرگوارش از همه مردم، نماینده مقام معظم رهبری و امام جمعه سمنان، نمایندگان، وزرا و همه مسئولینی که قبول زحمت کردند و در این مراسم شرکت کرده بودند، از طرف خود و خانواده‌های داغدار تشکر و سپاسگزاری کرد.

رییس‌ جمهوری با بیان اینکه از همه جوانان عزیز کشورمان می‌خواهم که قدر والده خود را بدانند، افزود: هیچ‌کس به طور کامل و جامع قدر پدر و مادر خود را نمی‌داند تا زمانی که این نعمت را از دست می‌دهد. جای خالی پدر و مادر را هیچ‌وقت نمی‌توان در زندگی پر کرد.

رییس جمهوری اظهار داشت: والده مرحومم همه عمر خود را وقف تربیت ما و انقلاب و کشور کرد و همه زندگی‌اش همواره توأم با تلاش برای نظام، انقلاب و کشور بود، ایشان تا آخرین روزهای زندگی‌اش به طور مستمر اخبار تحولات کشور را پیگیری می‌کرد.
دکتر روحانی با اشاره به اینکه مادرم عاشق ائمه اطهار و خاندان اهل بیت بود، تصریح کرد: امیدوارم در این ایام که ایام عزای خاندان اهل بیت است، همگی راه هدایت را با تمسک به راه و سیره ائمه معصومین(ع) پیدا کنیم.

 

نظرات شما ارسال پیغام جدید


هیچ پیغامی ارسال نشده است.

جستجو

پر بیننده ترین ها