مراسم ترحیم والده دکتر روحانی در مسجد اعظم قم

۱۳۹۴/۰۱/۰۵     |       rouhani.ir     |     مسجد اعظم قم

مراسم ترحیم والده دکتر روحانی در مسجد اعظم قم برگزار شد

مراسم ترحیم والده حجت الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی رییس جمهوری شامگاه چهارشنبه با حضور مراجع معظم تقلید، علما، فضلا، طلاب و شمار زیادی از مردم قم در مسجد اعظم این شهر برگزار شد.

در این مراسم حضرات آیات مکارم شیرازی، جوادی آملی، شبیری زنجانی، نوری همدانی، سبحانی، حجت الاسلام والمسلمین محمدی گلپایگانی رییس دفتر مقام معظم رهبری، آیات امینی، سعیدی، شهرستانی، نمایندگان حضرات آیات وحید خراسانی و موسوی اردبیلی، اعضای جامعه مدرسین، خبرگان رهبری، طلاب و روحانیون و اقشار مختلف مردم قم حضور داشتند.


وزرای بهداشت، صنعت و معدن، آموزش و پرورش، نیرو، ارتباطات، دادگستری، دکتر نهاوندیان رییس دفتر رییس جمهوری، مجید انصاری، استاندار قم و سمنان و جمعی از مسوولان استان قم از دیگر شرکت کنندگان دراین مراسم باشکوه بودند.

یکی از اساتید حوزه علمیه قم دراین آیین با اشاره به جایگاه زن در اسلام گفت: وجود زن در خانواده موجب مودت و رحمت می شود به گونه ای که پیامبر اسلام درخصوص مقام زن فرمایشات فراوانی دارند و در قرآن کریم نیز مقام و جایگاه مادر از اهمیت فراوانی برخوردار است.

حجت الاسلام والمسلمین سید احمد صالحی خوانساری افزود: بشر در دنیا به خانواده ، زن و مادر باید عنایت خاصی داشته باشد همان طور که اسلام دراین زمینه عنایت ویژه دارد.

وی درادامه با تسلیت درگذشت والده رییس جمهوری اظهار کرد: آن مرحومه همسر نماینده آیت الله بروجردی دراستان سمنان بود و مصداق سکونت و آرامش در خانه خود بود.

وی با اشاره به سوابق انقلابی رییس جمهوری اسلامی ایران گفت: دکتر روحانی مبارز قبل از انقلاب بود که تعبیر امام را درمورد بنیانگذار جمهوری اسلامی در سال 56برای اولین بار در مراسم یادبود حاج آقا مصطفی خمینی به کار برد و برای همیشه برای امام ماندگار شد.

صالحی خوانساری در بخش دیگری از سخنان به شعار امسال که از سوی رهبر معظم انقلاب اسلامی اعلام شده ، اشاره کردو گفت: اگر دولت و ملت همزمان و همدل باشند کار کشور لنگ نمی شود چرا که منشا لنگی تفرقه و نظرهای خاص است .

وی گفت: باید فرمایشات رهبر فرزانه انقلاب را واجب الاطاعه بدانیم تا دشمن نتواند پیروز شود.

رییس جمهوری که عصر چهارشنبه وارد قم شد،؛ پس از زیارت آستان مقدس حضرت فاطمه معصومه سلام الله علیها، در این مراسم شرکت کرد.

خانم سکینه پیوندی بانوی مومنه و مجاهده و مادر رییس جمهوری که در دوران نهضت اسلامی و دفاع مقدس رنج های فراوان کشید، پس از تحمل چند ماه بیماری، روز جمعه ۲۹ اسفند ماه ۹۳ در سن ٩٠ سالگی دار فانی را وداع گفت.

نظرات شما ارسال پیغام جدید


هیچ پیغامی ارسال نشده است.

جستجو

پر بیننده ترین ها