گفتگوی تلفنی با رئیس جمهوری روسیه

۱۳۹۴/۰۱/۰۶     |       rouhani.ir     |     تماس تلفنی

در گفت و گوی تلفنی؛
تبادل نظر روسای جمهوری ایران و روسیه درباره مذاکرات هسته ای، منطقه و روابط دوجانبه
پوتین: مسکو همواره موافق مسیری است كه به توافق نهایی منجر شود

روسای جمهوری اسلامی ایران و روسیه عصر پنجشنبه در یک گفت و گوی تلفنی درباره مذاكرات هسته‌ای، مسائل حساس منطقه و روابط دوجانبه، بحث و تبادل نظر کردند.

حجت الاسلام و المسلمین دكتر حسن روحانی با اشاره به آخرین وضعیت مذاكرات هسته‌ای و ضمن برشمردن مواضع كشورمان در این زمینه اظهارداشت: در فرصت جدیدی که به‌وجود آمده باید كشورهای عضو با تمركز بیشتری، مذاكرات را به پیش ببرند چرا كه ممكن است گروه‌های فشار بخواهند ما به توافقی دست نیابیم.

دكتر روحانی افزود: انتظار ما از روسیه به عنوان كشور همسایه و دوست آن است كه قدمهای جدی‌تری در این زمینه برداشته و نقش اساسی‌تری در مذاكرات ایفا نماید.

رییس جمهوری سپس با اشاره به تحولات یمن و تجاوز نظامی به آن كشور، ضمن تأکید بر وحدت و لزوم ثبات یمن، بر ضرورت روی كار آمدن دولتی فراگیر تأكید نموده و اظهار داشت: شرایط یمن با چند ماه پیش متفاوت است؛ مردم یمن شاهد انقلابی مردمی بودند و با شرایط جدید باید به خواست مردم توجه کرد.

ولادیمیر پوتین رییس جمهور روسیه نیز در این گفت و گو تلفنی با تسلیت به رییس جمهور كشورمان در رابطه با درگذشت والده گرامی ایشان و ضمن اشاره به پیشرفت‌های مذاكرات هسته‌ای گفت: این مذاكرات بسیار خوب بوده است و باید تلاش كنیم به توافق نهایی دست یابیم.

رییس جمهوری روسیه افزود: مسکو همواره موافق مسیری است كه به توافق نهایی منجر شود.

پوتین در خصوص تحولات یمن نیز اظهارداشت: ما با هرگونه دخالت نظامی مخالفیم و این روش را سازنده نمی‌دانیم. روسیه از وحدت و تمامیت ارضی یمن حمایت كرده و همواره بر گفتگو میان طرفین تأكید می‌كند.

وی افزود: ما با ایران در زمینه مسائل منطقه و همچنین مذاكرات هسته‌ای به رایزنی‌های خود ادامه خواهیم داد.

در این گفتگو، طرفین با مثبت خواندن رشد روابط اقتصادی دوكشور و با ذكر اینكه هنوز به اهداف توافق شده دو رییس جمهور در توسعه روابط نرسیده‌ایم، تأكید كردند كه ایران و روسیه در سال جاری برای دستیابی به رشد بیشتر روابط، بر تلاش‌های خود بیافزایند.

 

نظرات شما ارسال پیغام جدید


هیچ پیغامی ارسال نشده است.

جستجو

پر بیننده ترین ها