گفتگوی تلفنی با صدر اعظم آلمان

۱۳۹۴/۰۱/۰۸     |       rouhani.ir     |     تماس تلفنی

رییس جمهوری در گفتگوی تلفنی با صدر اعظم آلمان:
ایران انعطاف لازم را به خرج داده؛ نوبت طرف مقابل است / برداشته شدن تحریم‌ها نکته اساسی توافق است
آنگلا مركل:
ما هم معتقدیم كه باید تحریم برداشته شود / علاقمندیم در نوروز، شاهد توافق جامع باشیم

رییس جمهوری اسلامی ایران شامگاه شنبه با آنگلا مركل صدراعظم آلمان گفتگو کرد و در این مکالمه تلفنی آخرین وضعیت مذاكرات هسته‌ای و همكاری‌‎های دو كشور مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.

حجت الاسلام و المسلمین دکتر حسن روحانی در این گفتگو با تبیین مواضع كشورمان درخصوص مذاكرات هسته‌ای اظهارداشت: به روزهای حساسی رسیده ایم. ایران انعطاف لازم را در مذاكرات به عمل آورده و اكنون نوبت طرف مقابل است كه قدمهای نهایی را بردارد.

رییس جمهور كشورمان افزود: برداشته شدن تحریمها نكته اساسی این توافق خواهد بود؛ چراكه هدف اساسی از این توافق ایجاد اعتماد بین دو طرف است.

دكترروحانی ادامه داد: ما همواره در پی توافق برد- برد بوده ایم واین به نفع همه خواهد بود.

رییس جمهور درخصوص روابط دو كشور نیز با تاكید بر روابط تاریخی وسنتی ایران و آلمان و این ضرورت كه كاهش همكاری ها در سالهای اخیر در روابط می‌بایست جبران شود، اظهار امیدواری نمود كه در شرایط جدید شاهد تحرك مناسب برای همكاری و ارتقای روابط باشیم.

صدراعظم آلمان نیز با تسلیت درگذشت والده گرامی رییس جمهور كشورمان و ضمن اشاره به علاقمندی كشورش به توسعه روابط فیمابین و تایید ضرورت این امر، به موضوع مذاكرات هسته ای پرداخت و با اظهارخرسندی از روند مذاكرات وتكامل آن گفت: آلمان پشتیبانی سازنده ازاین مذاكرات خواهد كرد؛ زیرا ازبین رفتن تردید نسبت به برنامه هسته ای ایران به نفع همه خواهد بود.

آنگلا مركل با تایید نظرات رییس جمهور كشورمان درخصوص تحریم ها افزود: ما هم معتقدیم كه باید تحریم برداشته شود. ما علاقمندیم در نوروز، شاهد توافق جامع باشیم و اطمینان می دهم كه آلمان هم تلاش خود را دراین زمینه به كار خواهد گرفت.

دراین مكالمه تلفنی كه پس از بازگشت صدراعظم آلمان از فرانسه درپی حادثه سقوط هواپیمای آلمانی صورت گرفته بود، دكتر روحانی مجددا این حادثه را به ایشان وملت آلمان تسلیت گفت.

 

نظرات شما ارسال پیغام جدید


هیچ پیغامی ارسال نشده است.

جستجو

پر بیننده ترین ها