بازدید رئیس جمهوری از طرحهای عمرانی جزیره قشم

۱۳۹۴/۰۱/۰۹     |       rouhani.ir     |     جزیره قشم

رییس جمهوری در جریان سفر پروژه ای به جزیره قشم از طرح توسعه بندر بهمن، نیروگاه مپنا و اسلکه کاوه بازدید کرد.

رییس جمهوری را در این سفر دکتر محمد نهاوندیان رییس دفتر رییس جمهوری و وزرای کشور و بهداشت درمان و آموزش پزشكی، اكبر تركان دبیر شورای عالی مناطق آزاد و جمعی دیگر از مسوولان همراهی می كنند.

بازدید رییس جمهوری از طرح توسعه بندر بهمن در جزیره قشم

حجت الاسلام و المسلمین دکتر حسن روحانی که به منظور افتتاح و بازدید از چندین پروژه عمرانی، خدماتی و درمانی به جزیره قشم سفر کرده است، ضمن بازدید از بخش های مختلف بندر بهمن، با توضیحات مسوولان در جریان قابلیت های این بندر قرار گرفت.

شرکت در جلسه سالانه مدیران عامل مناطق آزاد كشوراز جمله برنامه های رییس جمهوری در جریان سفر به جزیر قشم است. در این جلسه، برنامه های سال ۹۴ مناطق آزاد با محوریت اقتصاد مقاومتی و تحقق رونق و اشتغال، جذب سرمایه خارجی، توسعه صادرات و انتقال تكنولوژی در مناطق آزاد، بررسی و تصویب خواهد شد.

 

رییس جمهوری از پروژه توسعه بندر شهید کاوه جزیره قشم بازدید کرد

حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی رییس جمهوری در ادامه سفر به جزیره قشم، ضمن بازدید از طرح توسعه بندر شهید کاوه، با طرح سوالاتی از فعالیت های این بندر آگاهی یافت و بر لزوم توجه به مسائل زیست محیطی در جریان اجرای این پروژه تاکید کرد.

در جریان این بازدید مهندس ترکان و مسئولین پروژه توضیحاتی در خصوص اهداف توسعه این بندر و ظرفیت های صادراتی و وارداتی آن ارائه کردند.

پروژه توسعه بندر شهید کاوه شامل اسکله، انبارها و ساختمان ها تا حدود ۴۴ هکتار و قابل گسترش تا ۱۴۰ هکتار است.

 

در جریان بازدید از پروژه تولید همزمان آب و برق این جزیره؛
رییس جمهوری بر ضرورت تامین آب آشامیدنی مردم جزیره قشم تاکید کرد

حجت الاسلام و المسلمین دکتر حسن روحانی رییس جمهوری در جریان سفر به جزیره قشم و بازدید از پروژه تولید همزمان آب و برق این جزیره در شرکت مپنا، بر اهمیت و ضرورت تامین آب آشامیدنی مردم جزیره قشم تاکید کرد.

در جریان این بازدید مهندس ترکان دبیر شورای عالی مناطق آزاد و دست اندرکاران این شرکت در خصوص ظرفیت تولید آب و برق در این شرکت و نیز چگونگی توزیع آن بین مردم جزیره گزارشاتی را ارائه کردند.

شرکت تولید همزمان آب و برق قشم ظرفیت تولید ۵۰ مگاوات برق و ۱۸ هزار متر مکعب آب شیرین دارد به گونه ای که آب دریا را طی فرآیندی به آب شرب تبدیل می کند.

 

رییس جمهوری اهداف سفر خود به قشم را تشریح کرد؛
شرکت در جلسه سالانه مدیران عامل مناطق آزاد كشور و بازدید از طرحهای عمرانی جزیره قشم

رییس جمهوری، شرکت در جلسه سالانه مدیران عامل مناطق آزاد كشور و بررسی و تصویب برنامه های این مناطق در سال ۹۴ بر مبنای اقتصاد مقاومتی و تحقق رونق و اشتغال، جذب سرمایه خارجی، توسعه صادرات و انتقال تكنولوژی در مناطق آزاد را از مهم ترین اهداف سفر خود به جزیره قشم عنوان کرد.

حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی روز یکشنبه و در حاشیه بازدید از شرکت تولید همزمان آب و برق مپنا در جزیره قشم در جمع خبرنگاران اظهارداشت: در این نشست قرار است برنامه های سال ۹۴ در مناطق آزاد بر مبنای اقتصاد مقاومتی و شرایط و فضای مناسب برای فعالیت و رونق اقتصادی که کشورمان گام به گام به آن نزدیک می شود، بررسی و نهایی شوند.

رییس جمهوری بازدید از چندین پروژه را از دیگر برنامه های این سفر دانست و با اشاره به اهمیت فعالیت شرکت تولید همزمان آب و برق در جزیره قشم گفت: این شرکت مرکزی است که به طور همزمان به تولید برق و آب شیرین می پردازد و فرآیندی که طی آن آب دریا را شیرین می کند قابل ملاحظه است و می تواند در تمام مناطق جنوبی کشور و بخش های کم آب مورد استفاده و بهره برداری قرار گیرد.

دکتر روحانی، آب شیرین را یکی از نیازمندی های مهم مردم جزیره عنوان کرد و گفت: ضرورت دارد آب شرب مردم که قیمت مناسب و رسمی داشته باشد در اختیار مردم قرار گیرد و دولت در این زمینه حمایت و پشتیبانی لازم را در حد توان انجام خواهد داد.

رییس جمهوری تصریح کرد: فعالیت این شرکت اقدام بسیار ارزشمندی است و می توان این طرح را در سایر مناطقی که مشکل آب شیرین دارند مورد استفاده قرار داد.

 

نظرات شما ارسال پیغام جدید


هیچ پیغامی ارسال نشده است.

جستجو

پر بیننده ترین ها