ترک آنکارا و بازگشت به تهران

۱۳۹۵/۰۱/۲۸     |       rouhani.ir     |     آنکارا

پس از انجام سفری ٤ روزه به ترکیه؛
دکتر روحانی آنکارا را به مقصد تهران ترک کرد

رییس جمهوری اسلامی ایران عصر شنبه پس از دیدار و گفتگو با رییس جمهوری و دیگر مقامات ترکیه به سفر ٤ روزه خود به این کشور پایان داد و عازم تهران شد.

حجت الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی که به دعوت رسمی رییس جمهوری ترکیه و به منظور انجام دیدار دوجانبه و گفتگو با مقامات ترکیه و شرکت در سیزدهمین اجلاس سران کشورهای عضو سازمان همکاری اسلامی، به ترکیه سفر کرده ، با بدرقه جودت ییلماز وزیر توسعه و عمران این کشور ، آنکارا را به مقصد تهران ترک کرد.

دیدار دوجانبه با رییس جمهور و نخست وزیر ترکیه، شرکت در نشست هیات های عالی رتبه دو کشور، شرکت و سخنرانی در سیزدهمین نشست سران سازمان همکاری اسلامی، دیدار با برخی سران شرکت کننده در این اجلاس و دیدار با ایرانیان مقیم ترکیه از جمله برنامه های رییس جمهوری در استانبول و آنکارا بود.

 

دکتر روحانی در بازگشت از ترکیه و در فرودگاه مهرآباد:
حضور پر رنگ تهران در اجلاس سازمان همکاری اسلامی بسیار حائز اهمیت بود / تفرقه، تروریسم و صهیونیسم ،خطرات بزرگی برای جهان اسلام هستند / باید از هر فرصتی برای تقویت وحدت در جهان اسلام استفاده کنیم / با اجرای توافقات، شاهد ارتقای روابط تهران - آنکارا خواهیم بود

دیدار دوجانبه با رییس جمهور و نخست وزیر ترکیه، شرکت در نشست هیات های عالی رتبه دو کشور، شرکت و سخنرانی در سیزدهمین نشست سران سازمان همکاری اسلامی در استانبول، دیدار با برخی سران شرکت کننده در این اجلاس و دیدار با ایرانیان مقیم ترکیه از جمله برنامه های حجت الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی در استانبول و آنکارا بود.

دکتر روحانی  در فرودگاه مهرآباد و در گفت وگویی کوتاه با خبرنگاران با شاره به اینکه تفرقه، تروریسم و صهیونیسم ،خطرات بزرگی است که امروز جهان اسلام را تهدید می کند، افزود: حضور پر رنگ جمهوری اسلامی ایران در این اجلاس بسیار حائز اهمیت بود و ما باید از هر فرصتی برای تقویت وحدت در جهان اسلام استفاده کنیم.

رییس جمهوری افزود: صهیونیست ها و برخی کشورهایی که از حکمت کافی برخوردار نیستند قصد داشتند تا این اجلاس را به صحنه اختلافات داخلی در جهان اسلام تبدیل کنند که برخلاف خواست آنها، در اجلاس سران کشورهای عضو سازمان همکاری اسلامی، خطرات حقیقی دنیای اسلام مطرح شد.

دکتر روحانی اظهار داشت: لازم بود تا جمهوری اسلامی ایران در این اجلاس به صراحت اعلام کند تا صهیونیسم و تروریسم خطرات اصلی و تهدید کننده برای جهان اسلام هستند.

رییس جمهوری سفر رسمی به ترکیه و دیدار با رییس جمهور و مقامات بلند پایه این کشور را نیز در راستای توسعه و تعمیق همه جانبه مناسبات میان دو کشور برشمرد و گفت: توافقات بسیار خوبی میان دو کشور به امضا رسیده که می توانیم با اجرای آنها شاهد ارتقا همه جانبه مناسبات تهران - آنکارا باشیم.

 

نظرات شما ارسال پیغام جدید


هیچ پیغامی ارسال نشده است.

جستجو

پر بیننده ترین ها