تقدیم استوارنامه سفرای جدید اوکراین، بنگلادش، توگو، مونته نگرو، ایسلند و لیتوانی به رئیس جمهوری

۱۳۹۵/۰۲/۱۴     |       rouhani.ir     |     ریاست جمهوری

دریافت استوارنامه سفرای جدید

حجت الاسلام و المسلمین دکتر حسن روحانی رییس‌ جمهوری اسلامی ایران روز سه شنبه سفرای جدید اوکراین، بنگلادش، توگو، مونته نگرو، ایسلند و لیتوانی در تهران را به حضور پذیرفت.

رییس جمهوری هنگام دریافت استوارنامه سفیر جدید اوکراین:
استفاده از فرصت‌ها و ظرفیت‌های مشترک برای توسعه روابط ایران و اوکراین ضروری است

رییس جمهوری در دیدار «سرگئی بوردیلیاک»، با اشاره به روابط صمیمی و توام با احترام متقابل میان ایران و اوکراین، گفت: جمهوری اسلامی ایران از گسترش روابط دو کشور در عرصه‌های اقتصادی، سیاسی و فرهنگی، استقبال می‌کند.

دکتر روحانی با تأکید بر ضرورت استفاده از ظرفیت‌ها و فرصت‌های ایران و اوکراین برای توسعه همه‌جانبه روابط و مناسبات دو کشور اظهارداشت: در شرایط جدید پس از توافق هسته‌ای و رفع تحریم‌ها علیه ملت ایران، فضا و فرصت مناسبی برای توسعه همکاری‌ها و مناسبات میان تهران – کیِف بوجود آمده که باید از آن برای ارتقاء سطح روابط دو کشور استفاده کنیم.

«سرگئی بوردیلیاک» سفیر جدید اوکراین نیز در این دیدار با تقدیم استوارنامه خود به رییس‌ جمهوری کشورمان، چشم‌انداز روابط و همکاری دو کشور را مثبت ارزیابی و خواستار توسعه مناسبات همه‌جانبه میان ایران و اوکراین در بخش‌های مختلف شد.


دکتر روحانی هنگام دریافت استوارنامه سفر جدید بنگلادش در تهران:
گسترش روابط با بنگلادش، همواره مورد حمایت دولت و ملت ایران است

رییس‌ جمهوری با اشاره به روابط دوستانه و عمیق فرهنگی و تاریخی میان ایران و بنگلادش، گفت: گسترش روابط با بنگلادش به عنوان کشوری دوست و اسلامی، همواره مورد حمایت دولت و ملت ایران است.

حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی در دیدار "مجیب الرحمن بوییان" سفیر جدید بنگلادش در تهران، اظهار داشت: بنگلادش کشور دوست و برادر جمهوری اسلامی ایران بوده و دو ملت همواره روابط نزدیک و صمیمانه‌ای با یکدیگر داشته‌اند.

رییس‌ جمهوری با اشاره به همکاری ها و دیدگاه‌های نزدیک ایران و بنگلادش در مجامع مختلف بین‌المللی، گفت: امروز در شرایط پس از توافق هسته‌ای و رفع تحریم‌ها بسترهای خوبی برای توسعه همه جانبه مناسبات میان دو کشور وجود دارد که باید به بهترین شکل از این فرصت استفاده کنیم.

دکتر روحانی تلاش در راستای تحکیم روابط تهران – داکا و آماده‌سازی زمینه‌های لازم برای توسعه این روابط و همکاری‌ها را ماموریت مهم سفیر جدید بنگلادش در کشورمان توصیف کرد و افزود: جمهوری اسلامی ایران آمادگی دارد تا در زمینه‌های گوناگون اقتصادی، سیاسی، فرهنگی و تجاری، روابط خود را با بنگلادش گسترش دهد.

رییس‌ جمهوری توسعه روابط علمی و دانشگاهی، انتقال تجربیات و خدمات فنی و مهندسی و گسترش روابط دو ملت و توسعه گردشگری را از جمله زمینه‌های ارتقاء سطح همکاری‌های تهران – داکا برشمرد و اظهار امیدواری کرد تا در آینده شاهد اقدامات و برنامه‌ریزی‌های مناسب در راستای توسعه بیش از پیش روابط دو کشور باشیم.

"مجیب الرحمن بوییان" سفیر جدید بنگلادش نیز در این دیدار ضمن تقدیم استوارنامه خود به رییس‌ جمهوری کشورمان، با اشاره به روابط خوب و برادرانه دو ملت و تعاملات دو کشور در زمینه‌های سیاسی و بین‌المللی خواستار توسعه همه جانبه روابط و همکاری‌های بنگلادش با ایران در بخش‌های مختلف سیاسی، اقتصادی، تجاری و زیرساختی شد.


رییس جمهوری:
گسترش روابط و همکاری ‌با کشورهای آفریقایی از سیاست‌های اصولی جمهوری اسلامی ایران است

رییس‌ جمهوری در دیدار «محمد سعد اورو ساما» سفیر جدید آکردیته توگو در تهران، گفت: گسترش روابط و همکاری‌ها با کشورهای آفریقایی از سیاست‌های اصولی جمهوری اسلامی ایران است.

حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی در این دیدار با اشاره به اینکه جمهوری اسلامی ایران اهمیت خاص و ویژه‌ای برای روابط دوستانه با کشور آفریقایی توگو قائل است،‌ اظهار امیدورای کرد در آینده شاهد توسعه همکاری‌ها و ارتقاء سطح مناسبات همه جانبه تهران – لومه باشیم.

رییس‌ جمهوری با تأکید بر همکاری ایران و توگو در زمینه حل و فصل مسایل و موضوعات منطقه‌ای و بین‌المللی بویژه مبارزه با تروریسم و افراطی‌گری، خاطر نشان کرد: جمهوری اسلامی ایران آمادگی دارد روابط و مناسبات خود با توگو را در بخش‌های مختلف اقتصادی، فرهنگی، سیاسی و سایر بخش‌های مورد علاقه دو کشور گسترش دهد.

«محمد سعد اورو ساما» سفیر جدید آکردیته توگو نیز ضمن تقدیم استوارنامه خود به رییس‌ جمهوری به علاقمندی و احترام دولت و ملت کشورش به ملت و دولت ایران اشاره و از جانب رییس‌ جمهوری توگو از تلاش و نقش‌آفرینی جمهوری اسلامی ایران در برقراری صلح و ثبات در منطقه و مبارزه با تروریسم تقدیر کرد.

سفیر جدید آکردیته توگو همچنین خواستار گسترش روابط و همکاری‌های همه جانبه ایران و توگو و رایزنی دو کشور در زمینه مسایل گوناگون منطقه‌ای و بین‌المللی شد.


رییس جمهوری در دیدار سفیر اکردیته جدید مونته نگرو:
ایران آماده گسترش روابط خود با مونته نگرو است

رییس‌ جمهوری با اشاره به سابقه روابط دوستانه جمهوری اسلامی ایران با کشورهای منطقه بالکان تأکید کرد: امیدواریم شاهد توسعه و تعمیق روابط میان جمهوری اسلامی ایران و منطقه بالکان از جمله مونته نگرو باشیم.

حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی در دیدار سفیر جدید آکرودیته مونته نگرو، با بیان اینکه ظرفیت‌های اقتصادی  دو کشور می‌تواند مکمل یکدیگر باشند، گفت:  دولت جمهوری اسلامی ایران آمادگی دارد روابط خود را  با مونته نگرو در زمینه‌های اقتصادی، انرژی، صنعت و گردشگری گسترش دهد.

«برانکو میلیچ» نیز در این دیدار با اشاره به علاقمندی این کشور برای توسعه روابط سازنده با کشورمان تصریح کرد که اکنون فضای مناسب برای توسعه همکاری های دو کشور در زمینه های گردشگری، حمل و نقل، انرژی و صنعت فراهم است.


رییس جمهوری در دیدار سفیر اکردیته جدید ایسلند:
ایران از گسترش و تعمیق روابط با ایسلند استقبال می کند

رییس‌ جمهوری با اشاره به ظرفیت‌ها و توانمندی‌های جمهوری اسلامی ایران و ایسلند تأکید کرد که تهران از گسترش و تعمیق روابط خود با ایسلند در زمینه‌های اقتصادی، فناوری‌های جدید و انرژی‌های تجدیدپذیر استقبال می کند.

حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی در دیدار با سفیر جدید آکرودیته ایسلند گفت: افزایش تبادل هیات ها و همکاری میان بخش های خصوصی دو کشور ، نقش مهمی در توسعه روابط ایفا می کند.

«هرمن اینگلف سان» نیز در این دیدار بر گسترش روابط ایران با ایسلند و همچنین اتحادیه اروپا تأکید کرد و ادامه داد: دو کشور می‌توانند در زمینه‌های انرژی پاک و تجدیدپذیر و همچنین سایر بخش‌ها همکاری نمایند.

وی با بیان این که روابط سیاسی دو کشور در سال‌های گذشته تقویت و گسترش یافته است، گفت: قطعاً گسترش روابط با کشور بزرگی همچون ایران برای ایسلند بسیار حائز اهمیت است.


دکتر روحانی در دیدار سفیر اکردیته جدید لیتوانی:
زمینه‌های لازم برای توسعه همکاری با لیتوانی فراهم است

رییس‌ جمهوری تأکید کرد: با به ثمر رسیدن مذاکرات هسته‌ای و برداشته شدن تحریم‌ها زمینه‌های لازم برای توسعه همکاری با لیتوانی فراهم است.

حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی در دیدار سفیر جدید آکرودیته لیتوانی به پتانسیل‌های دو کشور در زمینه‌های اقتصادی، فرهنگی، علمی، فناوری و انرژی‌های تجدیدپذیر اشاره کرد و گفت: جمهوری اسلامی ایران خواهان توسعه و تقویت روابط با لیتوانی است.

رییس‌ جمهوری ضرورت افزایش ارتباطات دو کشور را در تمامی بخش‌ها خاطر نشان ساخت و ادامه داد:‌ روابط فرهنگی و مردمی، از جمله توریسم و آموزش زبان فارسی و لیتوانی در دو کشور می‌تواند به بهبود این روابط کمک نماید.

«آدریوس بروزگا» نیز با تبریک به دولت و ملت ایران برای برگزاری انتخابات پرشور و موفقیت‌آمیز اخیر در کشورمان و همچنین اجرای برجام افزود: اکنون زمان مناسبی برای توسعه روابط دو کشور فرارسیده است و امیدوارم طی سفر وزیر خارجه کشورمان به ایران شاهد گسترش روابط در زمینه‌های آی‌تی، انرژی خورشیدی و تجدیدپذیر و همچنین همکاری‌های علمی و دانشگاهی باشیم.

وی با اشاره به ظرفیت‌ها و توانمندی‌های دو کشور در بخش‌های گردشگری و فرهنگی گفت: قطعاً ارتباطات بین ملت‌های دو کشور می‌تواند به تعمیق این روابط منجر شود.

نظرات شما ارسال پیغام جدید


هیچ پیغامی ارسال نشده است.

جستجو

پر بیننده ترین ها