روزنوشت: نشست با دانشجویان

حضور در دانشگاه، یادآور خاطرات خوش جوانی

دانشگاه تهران

دوشنبه هفته گذشته، ١٦ اردیبهشت، به دعوت انجمن اسلامی دانشجویان به تالار فردوسی دانشکده ادبیات و علوم انسانی دانشگاه تهران رفتم. پس از سخنرانی کوتاهی پیرامون بحث مشروعیت، نوبت به طرح پرسش‌ از جانب دانشجویان رسید که برخی از آنها بسیار خوب و جذاب بود.

پس از پایان مراسم به دانشکده حقوق و علوم سیاسی رفتم. برایم جالب بود که ساختمان دانشکده، اطاق‌ها و تالار تقریباً هیچ فرقی با روزهای دانشجوئی من (١٣٥١-١٣٤٨) نکرده بود. بازدید کوتاهم، مرا به خاطرات خوش جوانی و دوران دانشجویی برد. ملاقات اتفاقی با یکی از همکلاسی‌هایم که در حال حاضر در آن دانشکده تدریس می‌کند، برایم خاطره‌ای به یادماندنی شد.

دانشگاه شهید بهشتی

سه‌شنبه، ١٧ اردیبهشت، پس از ثبت نام در وزارت کشور، به دعوت بسیج دانشجوئی به دانشگاه شهید بهشتی رفتم. به‌دلیل طولانی شدن ثبت‌نام، یک ساعتی دیر رسیدم که از حضار عذرخواهی کردم.
گرچه صحبت‌های دو گروه دانشجویان بسیجی و اصلاح‌طلب گاهی منجر به جملات و تعبیرات تند می‌شد ولی درکل جلسه بسیار با نشاط و شورانگیزی بود.

دانشگاه آزاد کرج

چهارشنبه، ١٨ اردیبهشت، مهمان دانشگاه آزاد کرج بودم. اولین بار بود که این مجموعه را از نزدیک می‌دیدم؛ ٣٤ هزار دانشجو در یک مجموعه در فضایی وسیع با منظره زیبا در دامنه کوه.
پیرامون لزوم ارتقای کیفیت آموزش عالی برای دانشجویان صحبت کردم و سپس سؤالات دانشجویان شروع شد که غالباً پیرامون مسایل سیاسی روز بود. گاهی جلسه پر تنش می‌شد و درگیری‌های لفظی بین طرفداران دو جناح اصولگرا و اصلاح‌طلب پیش می‌آمد ولی در مجموع جلسه بسیار خوب، مفید و اثربخشی بود.

تاریخ روزنوشت : ۱۳۹۲/۰۲/۲۲نظرات شما ارسال پیغام جدید


هیچ پیغامی ارسال نشده است.

جستجو

پر بیننده ترین ها